Aynı Yolda

Barkod 000
Yazar Mehmet Çınarlı
Yayın Evi / Çevirmen T.C.Kültür Bakanlığı Yayınları / Türkçe
Sayfa / Baskı Yılı 123 / 1986
Bulunduğu Merkezler Atakent Okuma Evi (10 Defa Okundu)
Doğukent Okuma Evi (12 Defa Okundu)
Alıntı:
Dostlarımdan birinin ara sıra tekrarladığı bir söz var : «Kimisi yazar, kimisi yaşar." Bu sözle, masa başına oturup gece gündüz yazı yazan biriyle; zevkte, eğlencede gününü gün eden biri arasındaki farka işaret etmek istediğini sanırım. Aslında, en iyisi, hem yaşayıp hem yazmaktır. Yaşadığım günleri kağıda döktüğüm zaman, o günleri iki kere yaşamış gibi oluyorum. Gezip dolaştığım yerleri yazarak anlattığımda, o yerlere yeniden gidip gelmenin zevkini duyuyorum.

Beynimi işgal eden düşünceleri kelimeler, cümleler haline getirip dışarıya atamazsam rahatsızlık duymaya başlarım. Yazmak, bu rahatsızlığı hazza dönüştürmektir. Bu hazzın daha büyüğünü, yazılanların okuyanlara ulaşması, onlarda akisler uyandırması verir. Dergi sayfalarında yayımlandığı zaman ilgi uyandıran yazıların, zamanla unutulup gitmesine gönlümüz razı olmuyor. Bunları kitap haline getirmek, hem kaybolmalarını önlemekte, hem de birleşip bütünleşmelerini sağlamaktadır.

Benim daha önceki kitaplarımı okumuş ve sevmiş olanların bu kitabı da seveceklerini umuyorum. Bu kitaptaki yazılara da aynı dünya görüşü, aynı sanat anlayışı hakim bulunuyor. Onun için, kitabın ismine «Aynı Yolda» demeyi uygun buldum. Kırk yılı aşkın bir zamandan beri aynı yolda yürüdüğüm şüphe götürmez. Nereye geldiğime ise, kitaplarımı okuyanlar karar verecek. Bu kararlara her zaman saygı duydum, duymakta devam edeceğim.

15 Dakika Önce

Mehmet ÇELİK

Kitap hakkında yorumlar buraya gelecek yorum buraya gelecek, kitap hakkında yorumlar buraya gelecek yorum buraya gelecek, deneme deneme deneme...

Beğen

15 Dakika Önce

Mehmet ÇELİK

Kitap hakkında yorumlar buraya gelecek yorum buraya gelecek, kitap hakkında yorumlar buraya gelecek yorum buraya gelecek, deneme deneme deneme...

Beğen