img

Kadın Emeği ve Doğal Ürün Pazarı

Karaköprü Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar gününde Şanlıurfa’da bir ilk olarak Kadın Emeği ve Doğal Ürün Pazarını (KEDÜP) açtı.

Yaptığı projelerle birçok belediyeye örnek gösterilen Karaköprü Belediyesi, Şanlıurfa’da bir ilki gerçekleştirerek Kadın Emeği ve Doğal Ürün Pazarını (KEDÜP) açtı. Kadınlar kendi el emeği olan doğal ürünlerini pazarda sergiledi.

Yaşam Sokağındaki açılışa; Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ve Eşi Güler Baydilli’nin yanı sıra, Karaköprü Kaymakamı Ufuk Akıl ve eşi Öznur Akıl, AK Parti MKYK Üyesi Vildan Polat, Ak Parti Karaköprü İlçe Başkanı Sait Ağan, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Seher Kılıç, Karaköprü Belediye Meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Şehitlerin anısına Yasin Duası okunarak başlayan açılış töreninde konuşan AK Parti Karaköprü İlçe Başkanı Sait Ağan, Karaköprü Belediyesi tarafından açılan KEDÜP’ün kadınlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diledi.

8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlayarak sözlerine başlayan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Kadınların bir gün değil her zaman hatırlanması gerektiğinin altını çizdi.

Doğal ve organik ürün bulmaktan yakınan Karaköprü İlçe Kaymakamı Ufuk Akıl, “Kadınlarımıza düşen gerçekten doğal ve organik olan ürünleri sunmaları halinde satış yapmamaları mümkün değil. Başta Kaymakamlık, Valilik ve Belediye olarak bu tarz bir alım yapılacağı zaman burayı tercih ederiz. Bu projeye öncülük eden ve ilki sağlayan Sayın Başkanımız Metin Baydilli’ye teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kadın Emeği ve Doğal Ürün Pazar’nın açılışına geçildi. Açılışın ardından protokol ve vatandaşlar pazarı gezdi. Başkan Metin Baydilli pazar gezisi sırasında tezgahın arkasına geçerek eşi Güler hanımla birlikte gözleme pişirdi.